Měsíční výrobní kapacita křemíkového kovu v Číně: říjnová data a míra uvolňování
Zanechat vzkaz
Říjnový údaj a co měří
V říjnu dosáhla měsíční výrobní kapacita křemíkového kovu v Číně 392 070 tun s mírou uvolňování 68,60 %, což je o 0,04 % více než v předchozím měsíci. Od ledna do října dosáhla kumulativní výrobní kapacita 3 314 270 tun. Tato tři čísla odpovídají na tři různé otázky a jejich společné čtení vypovídá více než čtení kteréhokoli z nich samostatně.
Měsíční údaj je objem skutečně vyrobený v daném měsíci. Míra uvolnění vyjadřuje, jak velká část instalovaného výkonu byla zapnuta: míra 68,60 % znamená, že zhruba 31,4 % jmenovité kapacity zůstalo nečinných, ať už proto, že pece byly uzavřeny kvůli údržbě, protože nebyla k dispozici energie, nebo proto, že se výrobci drželi na nízkých maržích.
Předpokládaná nominální kapacita a co říká kupujícím
Rychlost uvolňování umožňuje odvodit instalovanou základnu. Pokud 392 070 tun představuje 68,60 % kapacity, pak implikovaná jmenovitá měsíční kapacita je asi 571 500 tun (392 070 ÷ 0,6860). To je spíše odvozené číslo než zveřejněné, ale je to číslo, které kupující potřebuje, když zvažuje, kolik dalšího kovu by mohlo vstoupit na trh, pokud by ceny odůvodňovaly provoz pecí naprázdno.
Měsíční výstup: 392 070 tun v říjnu
Rychlost uvolňování: 68,60 %, meziměsíčně o 0,04 procentního bodu více
Kumulativní leden až říjen: 3 314 270 tun
Implikovaná měsíční produkce ve zbytku roku: v průměru asi 331 400 tun (3 314 270 ÷ 10)
Rozdíl mezi deseti{0}}měsíčním průměrem ve výši zhruba 331 400 tun a 392 070 tunami zaznamenanými v říjnu je významný. Ukazuje to, že rychlost běhu se v průběhu roku spíše zlepšovala, než aby zůstala stabilní, což je běžný sezónní vzorec pro toto odvětví.
Proč se rychlost uvolňování pohybuje: Výkon, sezóna a náklady
Silikonový kov se vyrábí v pecích s ponořeným obloukem, které spotřebovávají velké množství elektřiny a energie je jediným největším prvkem výrobních nákladů. V Číně se podstatná část kapacity nachází v Yunnanu a Sichuanu, kde hutě nakupují vodní energii. Během období dešťů mají tyto provincie nízké tarify a producenti zvyšují produkci; v období sucha tarify stoupají, energie může být přidělována a pece jsou nečinné nebo provozované se sníženým zatížením. Kapacita v Sin-ťiangu, Vnitřním Mongolsku a dalších uhelných-regionech se chová odlišně, protože její ekonomika sleduje ceny uhlí a sítě spíše než srážky.
Tato geografie vysvětluje, proč národní míra uvolňování pod 70 % není neobvyklá. Je to aritmetický výsledek velkého sezónního bloku kapacity, který běží pod jmenovitým ratingem, kompenzován stabilnějším výkonem jinde. Pro každého, kdo čte měsíční zprávu o kapacitě, je proto míra uvolňování lepším signálem flexibility dodávek než samotná hlavní tonáž.
Jak se třídí křemíkový kov
Křemíkový kov je klasifikován spíše podle chemické čistoty než podle původu a druhy, které se pohybují v hromadném obchodu, jsou identifikovány podle jejich limitů pro železo, hliník a vápník. Podle GB/T 2881 je křemíkový kov označen kódem jako Si553, Si441, Si3303, Si2202 nebo Si1101, kde číslice udávají maximální obsah železa, hliníku a vápníku v setinách procenta. Vyšší-třídy čistoty mají přísnější limity a odpovídající vyšší cenu.
| Rodina třídy | Ovládací prvky | Typické použití |
|---|---|---|
| Si553, Si441 | Železo, hliník, vápník | Slitiny hliníku, obecné metalurgické použití |
| Si3303, Si2202 | Železo, hliník, vápník | Silikony, hliníkové slitiny s přísnějšími limity |
| Si1101 a vyšší | Velmi nízký obsah železa, hliníku, vápníku | Polysilikonová surovina, použití související s elektronikou- |
Tato třída také řídí zpracování: výrobce dodávající hliníkové tavírny může tolerovat jiný profil nečistot než ten, který zásobuje silikonovou nebo polysilikonovou továrnu, a proto je využití kapacity zřídka rovnoměrné v celé instalované základně.
Čtení měsíčních zpráv o kapacitě v praxi
Tři zvyky činí měsíční přehled kapacity spíše užitečným než jen zajímavým. Za prvé, vždy spárujte výstup s rychlostí uvolňování, protože nárůst tonáže při klesajícím využití znamená něco jiného než nárůst poháněný novou kapacitou. Za druhé, sledujte kumulativní číslo, protože vyhlazuje sezónní výkyvy a odhaluje, zda rok běží před nebo za předchozím. Zatřetí, porovnejte měsíční číslo s kumulativním průměrem: když je poslední měsíc výrazně nad průměrem roku k dnešnímu dni, jako je údaj 392 070 tun oproti zhruba 331 400 tunám, trh je spíše ve fázi vzestupu než plošiny.
Často kladené otázky
Otázka: Jaká byla měsíční výrobní kapacita křemíkového kovu v Číně v říjnu?
Odpověď: Bylo to 392 070 tun s mírou uvolňování 68,60 %, což bylo o 0,04 % více než v předchozím měsíci.
Otázka: Co znamená míra uvolnění 68,60 %?
A: To znamená, že v daném měsíci bylo skutečně v provozu 68,60 % nominálního instalovaného výkonu. Zbývající kapacita byla nečinná nebo byla pod jmenovitým výkonem, obvykle kvůli údržbě, napájení nebo slabým rezervám.
Otázka: Jaká byla kumulativní výrobní kapacita od ledna do října?
Odpověď: Kumulativní číslo bylo 3 314 270 tun za období deseti-měsíců, v průměru asi 331 400 tun za měsíc.
Otázka: Lze rychlost uvolňování použít k odhadu celkové instalované kapacity?
A: Ano. Vydělením měsíční produkce množstvím uvolňování dostaneme implikovanou nominální měsíční kapacitu asi 571 500 tun, což je spíše odvozený odhad než publikovaná statistika.
Otázka: Proč se rychlost vydávání během roku mění?
A: Elektřina dominuje nákladům na tavení křemíkového kovu. Kapacita- vodních elektráren v Jün-nanu a S'-čchuanu je nejtěžší v období dešťů a v období sucha je omezená nebo nečinná, zatímco kapacita na uhlí-v severní Číně má jiný nákladový cyklus.
Otázka: Jak je křemíkový kov klasifikován pro obchod?
Odpověď: Podle GB/T 2881 je křemíkový kov označen kódem jako Si553 nebo Si3303, ve kterém číslice označují maximální obsah železa, hliníku a vápníku v setinách procenta.

