Jaká je cena Ferro manganu? Na co se používá Ferromanganese?
Zanechat vzkaz
Jaká je cena Ferro manganu?
| Ferromanganse Indian Market Price 2. září | ||||
| Jednotka: Rs./metrická tuna | ||||
| plocha | Specifikace | Nejnižší cena | Rise and Fall | Nejvyšší cena |
| Durgapur | FEMN 70 | 71500 | -- | 71700 |
| (Durgapur) | ||||
| Raipur | FEMN 70 | 71500 | -- | 71700 |
| (Raipur) | ||||
Jaká je aktuální cena manganu?
| Shrnutí čínského ferromanganského trhu 2. září | |||
| Popis jednotky: Yuan/ton | |||
| 1) Vysoký uhlík Ferromanganese | |||
| Značka | plocha | Dnešní cena hlavního proudu tovární transakce | Průměrné kolísání cen |
| FENN65C7.0 | Sichuan (str<0.25) | -- | -- |
| Guizhou (str<0.2) | -- | -- | |
| Guangxi (str<0.2) | 5250-5300 | -- | |
| Shanxi (str<0.2) | 5400 | -- | |
| Henan (str<0.2) | -- | -- | |
| Vnitřní Mongolsko (str<0.2) | 5300 | -- | |
| Jiangsu (str<0.2) | 5700-5800 | -- | |
| Shandong (str<0.2) | 5400 | -- | |
| Šanghaj (str<0.2) | 5700-5800 | -- | |
| Tianjin (str<0.2) | 5700-5800 | -- | |
| Liaoning (str<0.2) | -- | -- | |
| FeMN75C7.0 | Yunnan (str<0.3) | -- | -- |
| Yunnan (str<0.2) | 6300 | -- | |
| Yunnan (str<0.15) | -- | -- | |
| Guangxi (str<0.25) | 6300 | -- | |
| Hunan (str<0.25) | -- | -- | |
| Guizhou (str<0.25) | -- | -- | |
| Vnitřní Mongolsko (str<0.25) | 6100 | -- | |
| Zhejiang (str<0.25) | 6600-6700 | -- | |
| Zhejiang (str<0.15) | 6600-6700 | -- | |
| Šanghaj (str<0.25) | 6600-6700 | -- | |
| 2) BLAST FURNACE FERMOMANGANES | |||
| produkt | Značka | Dnešní cena hlavního proudu tovární transakce | Průměrné kolísání cen |
| Feromanganese s vysokou pecí | FENN65C7.0 | 5400 | -- |
| 3) Střední uhlík Ferromanganese | |||
| Značka | plocha | Dnešní cena hlavního proudu tovární transakce | Průměrné kolísání cen |
| FeMN75C2.0p<0.35 | Kuej-čou | -- | -- |
| Kuang-si | -- | -- | |
| Guizhou (str<0.2) | {= MT1001-GZ2CJ} | {= MT1001-ZD_GZ2CJC} | |
| FeMN75C2.0p<0.25 | Kuej-ču | 7700-7800 | -- |
| Kuang-si | 7600-7700 | -- | |
| Hunan | 7700-7800 | -- | |
| Henan | 7700-7800 | -- | |
| Vnitřní Mongolsko | 7700-7800 | -- | |
| FeMN75C2.0p<0.2 | Zhejiang | 8100-8200 | -- |
| 4) Feromanganese s nízkým uhlíkem: | |||
| Značka | plocha | Dnešní cena hlavního proudu tovární transakce | Průměrné kolísání cen |
| FEMN80C0.7 Dvě skupinové fosfor | Kuej-ču | 8900-9000 | -- |
| Hunan | 8900-9000 | -- | |
| Šan-si | 8900-9000 | -- | |
| FEMN80C0.7 Skupina fosforu | Kuej-čou | 9000-9100 | -- |
| FEMN80C0.4 Dvě skupinové fosfor | Hunan | 9300-9400 | -- |
| FEMN80C0.4 Skupina fosforu | Hunan | 9300-9400 | -- |
| Henan | 9300-9400 | -- | |
Na co se Ferromanganse používá?
Ferromanganese (FEMN) se primárně používá jako cena - Efektivní metoda přidání manganu k oceli a litině.Slouží dvě kritické, simultánní funkce:
1.
Prvek z leitáře:Mangan je základním legčním prvkem, který výrazně zlepšuje vlastnosti oceli:
•
Síla a tvrdost:Zvyšuje pevnost v tahu a tvrdost oceli.
•
Houženost a tažnost:Zlepšuje schopnost materiálu absorbovat dopad bez rozbití (houževnatost) a být deformován bez praskání (tažnost).
•
Pracovatelnost:Mangan způsobuje, že ocel je přístupnější pro válcování a kování tepl.
2.
Desulfurizer (klíčová funkce):Toto je jedna z jeho nejdůležitějších rolí. Síra je běžnou nečistotou v železné rudě a koksu, který způsobuje, že se ocel stane křehkým a prasknou při vysokých teplotách („horká krátkost“). Mangan má vysokou afinitu k síře a reaguje s ním na vytvořeníSulfid manganu (MNS), Který má relativně vysoký bod tání a je neškodně distribuován v celé oceli v globulární formě. To neutralizuje negativní účinky síry.
Klíčové aplikace:
•
Uhlíkové oceli:Drtivá většina Ferromanganů se používá při výrobě uhlíkových ocelí (např. Konstrukční výztuž, strukturální paprsky).
•
Vysoká - síla nízká - slitina (HSLA) oceli:Používá se v automobilových rámech, mostech a potrubí.
•
Litina:Přidáno ke zlepšení síly a tažnosti.
Jak se produkuje Ferromanganese?
Ferromanganse se primárně vyrábí v aPonořená oblouková pec (SAF), Což je elektrická oblouková pec speciálně navržená pro tavící ferroalloys.
Proces (karbotermická redukce):
1.
Suroviny:Hlavní suroviny jsou:
•
Manganové rudy:(Primárně pyrolusite, mno₂)
•
Redukční agent:Koks nebo uhlí (zdroj uhlíku)
•
Flux:Vápenec nebo dolomit (pro kontrolu kyselosti a formy strusky)
2.
Míchání a slinování:Rudy jsou často smíchány tak, aby dosáhly konzistentního stupně a poté si vyšplhaly (aglomerované do porézní hmoty), aby se zlepšila účinnost pece.
3.
Tertes:Smíšené náboje se přivádí nepřetržitě do horní části ponořené obloukové pece. Výkonné elektrody ponořené do náboje generují intenzivní teplo.
•
Uhlík (koks) snižuje oxidy manganu v řadě reakcí. Klíčová reakce pro vysokou - uhlíková fenn je:
MNO + C → MN + CO
•
Tok se kombinuje s nečistotami a vytvoří roztavenou strusku, která se vznáší na horní části těžší kovové slitiny.
4.
Klepnutí:Roztavený Ferromanganese (slitina) je poklepán ze spodní části pece do naběračky a vrhá se do velkých bloků, které jsou poté rozdrceny na požadovanou velikost na prodej.
Důležitá poznámka:Low - a střední - Carbon Ferromanganese se často vyrábějí rafinací vysoko - uhlíkově feromanganese (pomocí křemíku ke snížení obsahu uhlíku) spíše než přímým tavením.
Jaké je složení Ferromanganese?
Složení Ferromanganese se významně liší v závislosti na jeho obsahu uhlíku. Hlavní typy jsou:
|
Typ |
Mangan (MN) |
Uhlík (c) |
Křemík (SI) |
Fosfor (P) |
Železo (Fe) |
|---|---|---|---|---|---|
|
Vysoká - uhlíková fenn(Standardní známka) |
74 - 82% |
6 - 8% |
0.5 - 1.0% |
< 0.3% |
Váhy |
|
Střední - uhlíková fenn |
75 - 85% |
1.0 - 1.5% |
0.5 - 1.5% |
< 0.3% |
Váhy |
|
Low - uhlíková fenn |
80 - 90% |
< 0.5% |
0.5 - 2.0% |
< 0.3% |
Váhy |
Jaký je rozdíl mezi ferro manganem a křemikologickým manganem?
Toto je klíčové rozlišení ve ferroalloys. Zatímco oba se používají k přidání manganu, jejich složení a primární účel se liší.
|
Funkce |
Ferromanganese (FEMN) |
Silico Mangan (SIMN) |
|---|---|---|
|
Primární složení |
Mangan (MN) a železo (Fe).Obsahuje značné množstvíUhlík (c). Obsah křemíku je velmi nízký. |
Mangan (MN), křemík (Si) a železo (Fe).Má velmiNízký uhlík (c)Obsah. |
|
Hlavní účel |
Chcete -li přidat mangan a odstranit síru.Je to primární zdroj manganu pro většinu oceli. Jeho vysoký obsah uhlíku může být omezujícím faktorem. |
Duální účel: DEOXIDACE A LANGANES.Jeho primární role jeDeoxidace(Pomocí obsahu křemíku). Tozároveňpřidává mangan bez přidání významného uhlíku. |
|
Klíčový prvek |
Mangan.Je to čistší, koncentrovanější zdroj manganu. |
Křemík.Jedná se o výkonný a náklady - efektivní deoxidizer. |
|
Obsah uhlíku |
Vysoko(Až 8%) ve standardní třídě. |
Velmi nízké(Obvykle <0,1-0,3%) |
|
Typický případ použití |
Používá se ve standardních uhlíkových ocelích, kde je přesná hladina uhlíku méně kritická. Nezbytné proOdsiření. |
Používá se, když stupeň oceli vyžadujeNízký obsah uhlíku(Např. Nerezová ocel, některé oceli HSLA) a potřebuje intenzivní deoxidaci. |
Stručně řečeno:PoužíváteFennKdyž potřebujete přidat hodně manganu a nestarat se o přidaný uhlík. PoužíváteSimnKdyž potřebujete deoxidizovat ocel prudce a přidat manganbezzvýšení obsahu uhlíku. K dosažení přesné konečné chemie se často používají společně v jednom teplu oceli.
NávštěvaFerro - Silicon - Alloy.comChcete -li se dozvědět více o produktu. Pokud byste se chtěli dozvědět více o ceně produktu nebo máte zájem o nákup, pošlete e -mail na e -mailinfo@zaferroalloy.com. Jakmile uvidíme vaši zprávu, vrátíme se k vám.
